ASUTAJA

  BTS International ettevõtete grupi asutaja Tambet Made oli aastatel 2001 kuni 2008 Eesti Väliskaubanduse Liidu juhatuse esimees, hiljem koostööpartner. Sellel ajal said alguse paljud täna osutatavad äriteenused. Töö EVL-is võimaldas heita pilku kõikidesse Eesti majanduse sektoritesse, sadade ettevõtete telgitagustesse ning teha koos ettevõtjatega läbi lugematu arv erinevaid projekte Eestis ja välismaal. Pandi alus vajadustele ja võimalustele, milliseid ja kuidas firmadele äriteenuseid osutada.

Eelnevalt on Tambet Made olnud TEA Kirjastus AS-i finantsjuht, omanud mitmeid kaubandusfirmasid Eestis ja välismaal (Stockholms Glass & Kristall AB, Luumera AS, Mara Partner AS), juhtinud tööstusettevõtteid (Saltöbatar AB, Svensk Batförmedling AB) ja töötanud ärinõustajana (SICO AB). Omab isiklikke praktilisi kogemusi kaubanduses, tööstuses, ärinõustamises ja finantsjuhtimises.

Hiljem on Tambet Made keskendunud B2B teenuste arendamisele ja osutamisele. On osalenud mitmetes rahanduse ja rahvusvahelise äri projektides Eestis, Rootsis, Hollandis, Šveitsis ja Hong Kongis.

Tambet Made on lektor ja esineja rahvusvahelise äri, M&A ja frantsiisi teemadel ning on kirjutanud mitmeid artikleid Eesti väljaannetes. 2014. aastal ilmus Tambet Madel raamat „Vananedes rikkaks“, milles propageeritakse äriomandisse suhtumist kui investeerimist pensionisse.

Tambet Made on ettevõtete ostu-müügi maakler. Erineva suurusega ettevõtete hindamiseks tehingute tarbeks on Tambet Made töötanud välja meetodeid ettevõtete väärtuse määramiseks ja koostanud oma süsteemi (VRP – vara, raha, positsioon). On kirjutanud nendel teemadel raamatu “VRP – ettevõtja ei olda raha pärast”.

Tambet Made on ise ettevõtja ja samas hindaja, nõustaja, maakler, läbirääkija, lektor.