International Trade Services OÜ

Aitame Eesti ettevõtjatel laieneda välisturgudele, teha tehinguid, hinnata nende ettevõtteid, tõsta äriomandi väärtust, tugevdada positsioone. Korraldame ettevõtte müügi või nõustame ostuprotsessi sihtgrupi määratlemisest kuni tehingujärgse integreerimiseni. Aitame tekitada kontakte ja luua ärisidemeid välismaa potentsiaalsete partneritega. Tegeleme frantsiiside arendamise, ostmise ja müügiga.

ITS_logo_35x35

International Trade Services OÜ (ITS) on korporatiivse rahanduse ja äriarenduse nõustamise firma. Fookus on ettevõtlusomandi planeerimisel, tehingutel äriomandiga ja rahvusvahelisel äriarendusel. ITS asutati 2005. aastal Eesti Väliskaubanduse Liidu ja Tambet Made initsiatiivil eesmärgiga nõustada ja koolitada Eesti ettevõtteid piiriülestes omandamise ja ülevõtmiste tehingutes. Kiiresti tekkis ITS-il arvestatav klientuur ning juba 2007. aasta lõpuks oli portfellis paarkümmend müügi ja ostu mandaati. Paralleelselt astus ITS mitmete rahvusvaheliste M&A võrgustike liikmeks ja algatas koostöö välismaa partnerfirmadega. Näiteks Lätis Bizon Broker SIA, Leedus Investment House UAB, Soomes MBO Partners OY, Rootsis Svensk Företagsförmedling AB ja Swedbank Företagsförmedling AB, Hiinas Shanghai M&A Club. ITS teeb lisaks tehingu osapoolte kokkuviimisele oma klientide nimel või koos klientidega ettevõtete hindamisi, Due Diligence`id, tehingu finantseerimise hankimisi ja lepingute koostamist.

2011. aastal, mil Eesti Väliskaubanduse Liidu baasil formeerus maailma äriorganisatsiooni ICC WBO Eesti rahvuslik organisatsioon, omandas Tambet Made 100-protsendiliselt ITS-i osaluse. Kokkuleppel ICC-ga tohib ITS nõustada ja osutada teenuseid varem EVL-i kompetentsi kuulunud väliskaubanduse, rahvusvahelise äri ja turu-uuringute valdkondades. ITS-il on esindajad-partnerid mitmetes välisriikides, sealhulgas Lätis, Rootsis, Itaalias, Hiinas.

Alates 2016. aastast on lisandunud ITS-i teenuste ja oskuste nimistusse frantsiiside nõustamine ja müük. Eesmärk on nõustada Eesti frantsiisiandjaid frantsiisikontseptsiooni loomisel ja selle välismaale müümisel. Frantsiisiteenuste osas on ITS-il koostööleping maailma juhtiva frantsiisinõustamise ettevõtte Francorp Inc. Balti esindusega Francorp Baltic SIA.

ASUTAJA

Tambet Made, ITS asutaja ja tegevpartner, on olnud pikaaegne Eesti Väliskaubanduse Liidu juhatuse esimees. Eelnevalt on Tambet Made olnud TEA Kirjastus AS-i finantsjuht, omanud mitmeid kaubandusfirmasid Eestis ja välismaal (Stockholms Glass & Kristall AB, Luumera AS, Mara Partner AS), juhtinud tööstusettevõtteid (Saltöbatar AB, Svensk Batförmedling AB) ja töötanud ärinõustajana (SICO AB).

Tambet Made on osalenud mitmetel rahanduse ja rahvusvahelise äri täiendkoolitustel Eestis, Rootsis, Hollandis, Šveitsis ja Hong Kongis; omab isiklikke praktilisi kogemusi kaubanduses, tööstuses, ärinõustamises ja finantsjuhtimises.

Tambet Made on lektor ja esineja rahvusvahelise äri, M&A ja virtuaalse juhtimise teemadel ning on kirjutanud mitmeid artikleid Eesti väljaannetes. 2014. aastal ilmus Tambet Madel raamat „Vananedes rikkaks“, milles propageeritakse äriomandisse suhtumist kui investeerimist pensionisse.

KOMPETENTS

Tegutsevate ettevõtete kaubandus ehk M&A tööstusharu toimib kõikjal maailmas maaklerite ja nõustajate võrgustiku põhiselt. Igas riigis (suuremates riikides on territoorium veel omakorda jagatud) valdab teemat ja turgu kõige paremini kohalik. Sissetulevaid mandaate jagatakse või volitatakse vastavalt kliendi soovidele. Selline lähenemine tagab kliendile võimalikult personaalse ja konfidentsiaalse teenuse. ITS-i võrgustikus on partnerid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Itaalias ja Hong Kongis.

ITS_logo_35x35

Hea maakler või nõustaja ei ole jurist või audiitor, vaid tal on hea turutunnetus, kommertsvaist, rahvusvaheline võrgustik ja majandusprotsesside ettenägemisvõime. Täpselt samad kriteeriumid kehtivad ettevõtte hindaja kohta. ITS koondab inimesi, kellel on isiklik ettevõtlus- ja kommertstaust ning kes on puutunud kokku võimalikult universaalselt paljude ärivaldkondadega.

ITS_logo_35x35

Teatud suuruses ja positsiooniga ettevõtteid avalikus „ettevõtete kaubamajas“ müüa ei saa: vaja on väga kaalutletud ja personaalset lähenemist. Tihti on kliendi konfidentsiaalsuse nõue väga kõrge. ITS on spetsialiseerunud erilise lähenemisega rahvusvahelistele tehingutele.

ITS_logo_35x35

Välisturgudele sisenemisel ja rahvusvahelises äris on kolm peamist edu komponenti: kogemused, kontaktid ja õnnelik juhus. ITS-il on kogemused ja kontaktid, ent õnnelikku juhust me pakkuda ei suuda.

ITS_logo_35x35  

TEHINGUTE KOMPETENTS

  • Jae- ja hulgikaubandus (tarbekaubad, toiduained, mänguasjad, autotarvikud, rõivad)
  • E-kaubandus (kosmeetika, raamatud, kodukaubad)
  • Tööstus (puidu, toiduainete, metalli, elektroonika, plasti, paadiehitus, kaevandus, rõiva, mööbli)
  • Teenused (raamatupidamine, ärinõustamine, juriidiline, kinnisvara haldus, puhastus, tarkvara, autotransport)

ITS_logo_35x35  

HINDAMISE KOMPETENTS

  • Tööstus (puidu, metalli, keemia, rõiva, toiduainete, masinaehituse, põllumajandus, metsandus, mööbel)
  • Kaubandus (tarbekaubad, toiduained, transpordivahendid, e-poed, kosmeetika, mänguasjad, sporditarbed, ehitusmaterjalid)
  • Teenused (ehitus, transport, äriteenused, meditsiin ja hooldus, haridus, telekommunikatsioon, kinnisvara, ürituste korraldamine, finantsteenused)

ITS_logo_35x35  

RAHVUSVAHELISE ÄRIARENDUSE KOMPETENTS

ITS sai Eesti Väliskaubanduse Liidu aegadest kaasa hindamatu kogemustepagasi ja kontaktidevõrgu paljudes välisriikides ja enamikes Eesti majandussektorites.

  • Turgude kompetents: Läti, Leedu, Soome. Rootsi, Norra, Taani, Ühinenud Kuningriik, Itaalia, Hispaania, Malta, HongKong, Hiina
  • Sektorite kompetents: peaaegu kogu Eesti majanduse struktuuri alajaotused