UUS PROJEKT – DIGITAALSED EKSPORDI KONSORTSIUMID

EXCON 2

AMMUTA UUSI KOGEMUSI JA TEADMISI, TÖÖTA JA ARENDA OMA FIRMAT

Ekspordi konsortsium on kontaktide loomise, välisturule sisenemise ja seal turunduse võimalus nii väikestele ja keskmistele ettevõtetele, suurtele kui alustajatele kui ka kontserni tütarettevõtetele.

EXCON2 põhimõte seisneb selles, et ettevõte saadab oma töötaja paariks nädalaks kuni paariks kuuks vastavale sihtturule, kus töötaja ülesanne saab olema tutvuda turuga, luua kontakte ja ammutada informatsiooni turundusstrateegia tarbeks ning tekitada potentsiaalseid kauba ostjaid (kliente).

Klassikaline ekspordi konsortsium – grupp sarnasest valdkonnast ettevõtteid panevad kokku oma nõu ja jõu, et koos kulusid jagatult siseneda või laieneda mingil kindlal sihtturul. See toimib tavaliselt läbi sihtturul palgatava kohaliku country manageri, kelle ülesanne on konsortsiumile tekitada leade ja kontakte kellega oleks võimalik müügist rääkida. Tavaliselt hoiab CM ka mingi aja jooksul müüki enda käes, et seeläbi teenida tagasi kontaktide tekitamise etapis “tühja töö” peale kulunud raha. Sellisel konsortsiumil on tavaliselt haldur, kes komplekteerib konsortsiumi, otsib CM-i ja tegeleb jooksvate küsimuste lahendamisega.

EXCON2 ekspordi konsortsiumi olemus erineb mõnevõrra klassikalisest. Sellest tulenevalt ka nimetuses “2”.
Konsortsium (grupp) moodustatakse pigem erineva valdkonna ettevõtetest. Eesmärk pole mitte suurem muskel või jagatud rahakott, vaid hoopis erinevate valdkondade kogemuste ülevõtmine ja jagamine.
Sihtturul ei palgata ühist CM-i vaid iga konsortsiumi liige komandeerib sihtturule mingiks kindlaks kokkulepitud perioodiks oma töötaja Eestist. Mõte ei ole ajutiselt palgata kohalikku inimest kes teeks ära mingi töö ja siis astuks mängust välja, vaid hoopis koolitada välja enda ettevõtte töötaja vastava sihtturu tarbeks, et ta ise hiljem oma müüki hoiaks.
Konsortsiumi haldur, kes on sihtturu kohalik, tegeleb küll klassikaliselt konsortsiumi komplekteerimisega ja jooksvate küsimuste lahendamisega, aga ei otsi CM-i (sest teda pole selles mudelis vaja) vaid selle asemel organiseerib konsortsiumi liikmete komandeeritud töötajatele töötamise võimalused, nõustajad, üritused, sisendid ja väljundid ning abistab igapäevastes äri- ja olme tegevustes.

Mis tähendab töötamise võimalused, nõustajad, üritused, sisendid ja väljundid?

ITS_logo_35x35 Reisi! Aga mitte ainult, reisimine on boonus;

ITS_logo_35x35 Ela sihtturul! Aga mitte ainult selleks, et saada kodust välja ja proovida a la Airbnb erinevaid pakkumisi, vaid selleks, et tunnetada potentsiaalsete klientide keskkonda, nende mõtteid, elustiili, maitseid, tahtmisi, reegleid, süsteemi, jne;

ITS_logo_35x35 Tööta! Aga mitte ainult selleks, et pead seda tegema, vaid pigem selleks, et kodused tööasjad oleksid äraolekul kontrolli all ja ei kuhjuks tagasituleku ajaks tuhat tegemata asja ja samapalju vastamata küsimusi;

ITS_logo_35x35 Arenda oma firmat! Aga mitte selleks, et teises keskkonnas on inspireerivam mõtiskleda ja unistada, vaid kasuta hoopis ära võimalus ja ava oma kaupadele uks sellele turule.

Edasi on juba tegutsemise küsimus. Kui olete teemast huvitatud, siis andke endast teada info@itscorporate.ee e-kirjaga ja räägime täpsemalt.