Väike Globaalne Ettevõte – VGE

Teil on võimalik nutitelefonist oma ettevõtte infosüsteemidesse sisse logida kõikjal maailmas. Näete koheselt müüginumbreid, tellimusi ja rahalist seisu. Teil on kliente kogu maailmas. Tõenäoliselt veedate suure osa ajast tööpuhkusel ringi liikudes ja teie ettevõte ei ole teist sõltuvuses. Teie ettevõte ei maga – võite olla avatud ööpäevaringselt. Teie koduleht ei ole visiitkaart, vaid ettevõtte peakontori platvorm.

Siinkohal ei kirjeldanud uut äppi, majandustarkvara või CRMi, vaid pidasime silmas, et kogu ettevõtte töökorraldus, ärisüsteem ja juhtimine ongi ehitatud üles kasvamisele ja rahvusvahelisele laienemisele. Teie ettevõte on disainitud, majandatud ja süstematiseeritud tegutsema suurelt. Suuremalt kui töökoht, suuremalt kui küla, linna, maakonna või riigi tasand, suuremalt kui teie isik. Te saate Eestist juhtida oma globaalset ettevõtet või ise elades globaalselt juhtida oma Eesti ettevõtet.

Mõiste, idee ja algpõhimõtted – väike globaalne ettevõte – VGE (Global Small Business – GSB) – tõi avalikkuse ette Daniel Priestley oma raamatus Entrepreneur Revolution: How to Develop Your Entrepreneurial Mindset and Start a Business That Works  (esmatrükk ilmunud Capstone kirjastuses, 2013). International Trade Services jagab Danieli mõtteid ning propageerib globaalsete väikeettevõtete loomist ja arendamist Eestis ja Eesti tasandil. Kusjuures meie iseloomule ja meie majanduse väiksusele sobib veelgi paremini uus trend maailmamajanduses – SLOBALISEERUMINE. Seega on maitse asi, kas ettevõte tegutseb globaalselt või slobaalselt.

Väike – kuni 10 töötajat (ei ole töötajad vaid tiimiliikmed).
Globaalne – turg ei ole piiratud kohaliku administratiivüksusega (küla, linn, maakond, riik) vaid on globaalne nii Eesti kui maailma mõistes.
Ettevõte – äriomand, mitte töökoht.

VGE TUNNUSED
Meie mõistes Väike Globaalne Ettevõte peab vastama järgmistele tunnustele:
V – virtuaalselt juhitav, äritegevus on sõltumatu omanikest
G – tegevuskoht ei ole lokaalne
E – ettevõte on business engineeritud, kaup või teenus on bränditud


Kunagi ei tea, kus võimalused peidus on. Esmapilgul väga lokaalne teenus või kaup võib targa tegutsemise korral suureks muutuda. ITS aitab muuta teie ettevõtte VGE-ks kahel tasandil:

GLOBAALNE VGE
Väike Eesti ettevõte, kelle kaup, bränd, haare võimaldab tegutseda ja areneda Eestist väljaspool.

EESTI VGE
Väike ettevõte, mis seni on tegutsenud kas ühe üksusena, piiratud võimsusega või geograafiliselt mõnes kindlas asukohas Eesti siseselt, kuid nüüd võetakse siht laieneda,kasvada ja väärtust tõsta.

Kas tekkis huvi? Võtke meiega ühendust ja arutame kuidas teie ettevõte suuremaks ja (rohkem) globaalseks teha: info@itscorporate.ee

Valikut VGE eripäradest vaadake SIIT
ITS turule sisenemise teenuseid vaadake SIIT